חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיפים מקצועיים

דרכים למניעת שחיקה של גירים אוטומטיים

רכבים בעלי תיבת הילוכים אוטומטית הפכו לנפוצים מאד עם השנים. יותר ויותר נהגים מקבלים את רשיון הנהיגה שלהם מבלי לנהוג כלל על רכב ידני. גירים אוטומטיים מסייעים מאד לשיפור הנהיגה. הם מונעים מהנהג את הצורך להחליף הילוכים לעיתים קרובות בעת הנהיגה. נסיעה עירונית מתבצעת בקלות יחסית כאשר תשומת ליבו של הנהג מופנית כל כולה לכביש, בלא שמתעורר הצורך לחלוק אותה עם תזמון החלפת ההילוכים.

עם זאת, תיבת הילוכים אוטומטית היא עדינה יותר וחשופה יותר לתקלות. ככל שהרכב משנתון ישן יותר, כך הופעת החלפת הגיר האוטומטי למשתלמת פחות, גם אם הוא לא ממש מתפקד. ואולם חשוב לזכור שיש דרכים למנוע או לכל הפחות להפחית את שחיקת מערכת ההילוכים ותיבת ההילוכים בראשה.

לתיאום פגישת ייעוץ חייגו
072-3270469

שיפוץ תיבות הילוכים

טיפול ובדיקה של גירים אוטומטיים

דרך נוספת לשמור על הגיר האוטומטי מפני שחיקה היא בדיקה יום יומית של הגיר: בדיקת שמן הגיר חייבת להיות חלק מהליך הבדיקה היומי של המכונית, לפני התחלת הנסיעה. חשוב להוסיף שמן לפי הצורך ואין להשאיר את המערכת ללא שמן או עם כמות שמן קטנה. מלכתחילה צריך להבין כי כמות שמן קטנה הינה תוצאה של נזילה.

יש לשים לב גם לנזילות ממערכת ההילוכים. חשוב לבדוק את הימצאן של טיפות שמן מתחת לרכב בתום לילה של חנייה. בנוסף, מומלץ מאד לבצע בדיקה תקופתית של גירים אוטומטיים בכל תקופה קצובה. המומחים של סופר גיר ישמחו לבדוק את תיבת ההילוכים שלכם, לטפל בה ולייעץ באשר להמשך הדרך.

אולי יעניין אותך גם:

מהו גיר DSG7?

רוצים להבין מה זה גיר DSG? האם מדובר בגיר ידני, בגיר אוטומטי או סגנון אחר? היכנסו למאמר, המומחים של סופר גיר ענו לכם על הכל במקצועיות

שיפוץ גיר סובארו

רוצים להבין מה זה גיר DSG? האם מדובר בגיר ידני, בגיר אוטומטי או סגנון אחר? בסופר גיר בע"מ מטפלים בכל סוגי הרכבים, וביניהם גם סובארו. למידע נוסף על שיפוץ גיר סובארו, היכנסו.
דילוג לתוכן