חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גיר רציף

קיימים מספר סוגים של תיבות הילוכים, כאשר הנפוצות ביניהן הינן הידנית והאוטומטית. בשנים האחרונות מתרחב השימוש בסוגים נוספים של תיבות הילוכים כגון הרובוטית, התיבה בעלת הקלאץ הכפול ותיבת ההילוכים הרציפה. מבחינת הנהג, תיבות הילוכים אלו מתנהגות כאוטומטיות, כלומר, החלפת ההילוכים מתבצעת ללא התערבות הנהג, אך היישום והמבנה בפועל של התיבה שונה מאוד בין סוגים אלו.

מהו גיר רציף ?

תיבת הילוכים רציפה היא תיבת הילוכים שיכולה להשתנות בצורה חלקה, באמצעות טווח רציף של יחסי העברה, וזאת באמצעות שרשרת שנעה על שני קונוסים שנפתחים ונסגרים ומיקום השרשרת קובע את יחס ההעברה.

זה בניגוד לתמסורות אחרות הבנויות בעזרת גלגלי שיניים ומספקות מספר קבוע של יחסי העברה בהילוכים קבועים.

הגמישות שמספק לנו גיר רציף עם בקרה מתאימה, עשויים לאפשר למנוע לפעול בסל"ד קבוע בזמן שהרכב נע במהירויות משתנות.

הבדיקה יכולה להיות רלוונטית לכל בעיה ברכב עליה מתלונן הלקוח (כאשר ייתכנו מספר גורמים אפשריים לתקלה) והיא מצריכה סריקה ממוחשבת לאיתור מדויק וטיפול יעיל ונכון. תקלות אלו יכולות להיות קשורות למנוע, לגיר האוטומטי ולמערכות אחרות ברכב. יש לזכור כי מערכות הרכב היום קשורות אחת לשנייה ופועלות כיחידה אחת ויתכן כי מקור תקלה בתת מכלול אחד יכול להיות בכלל מתת מכלול אחר המשפיע על פעולת תת המכלול הנבדק.

מה ההבדל בין גיר רציף לגיר אוטומטי ?

ההבדל העיקרי בין גיר רציף לגיר אוטומטי פלנטרי הוא המבנה. גיר רציף, כמוזכר קודם לכן, מושתת על שרשרת שנעה על שני קונוסים ומיקומה על גבי הקונוסים קובע את יחס ההעברה, בעוד שגיר אוטומטי פלנטרי מושתת על מערכות של גלגלי שיניים לצורך העברת התנועה, ויחס ההעברה קבוע ומוגדר על ידי גלגלי השיניים שמעבירים את הכוח.

אחד היתרונות של גיר רציף הוא למעשה מספר יחסי העברה אין סופי. המשמעות היא שלא משנה מהי מהירות הרכב, סל"ד המנוע נותר פחות או יותר קבוע. תיבות הילוכים מסוג זה מספקות לעתים קרובות, צריכת דלק טובה יותר כתוצאה מכך. על פי דעות רבות, רכבים המצויידים בגיר רציף מציעים נסיעה חלקה יותר מרכב דומה עם גיר אוטומט רגיל.

גיר רציף מחליק

בשונה מתיבת הילוכים אוטומטית פלנטרית, בה החלקה באחד או יותר מההילוכים מתבטאת בהרגשה של "יציאה לניוטרל", החלקה בגיר רציף מתבטאת במעיין קירטוע של המנוע בצורה של עליה וירידה בסל"ד המנוע, בעיקר בהאצה. תחושה זו נובעת מהחלקה של השרשרת על הקונוסים בגיר כאשר פעם היא נתפסת ומצליחה להעביר את הכוח ופעם לא.

סופר גיר – מומחים בתיקון תיבות הילוכים

אם אתם מעוניינים בעוד מידע אודות היתרונות והחסרונות של מעבר לגיר רציף, או שאתם בעלי רכב עם גיר רציף, סופר גיר כאן עבורכם לספק לכם את השירות המקצועי ביותר והמידע הדרוש. אנו מטפלים ומתקנים בגירים רציפים באופן קבוע ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.

דילוג לתוכן