החלפת גיר אוטומטי לרכב

אחת המערכות החשובות ביותר ברכב היא הגיר האוטומטי ולמעשה יש לא מעט אנשים שלא מבינים את אופן הפעולה של מערכת זו. זה הזמן להבין מהו אופן הפעולה של מערכת זו מתי הגיר האוטומטי ברכב דורש טיפול או תיקון, ומה הבעיות שעלולות להיות בו.

מהו תפקיד הגיר האוטומטי ברכב?

ראשית, ננסה להסביר מה תפקיד הגיר האוטומטי ברכב ומדוע הוא כה משמעותי. הגיר האוטומטי ברכב הוא המכלול המעביר את הכוח המיוצר ע"י מנוע הרכב לגלגלים כלומר, הוא המכלול שקובע כמה כוח יגיע מהמנוע לגלגלים, וזאת לפי יחסי ההעברה של ההילוכים. בהילוך נמוך, הגיר מעביר כוח רב יותר על חשבון מהירות לגלגלי הרכב וככל שההילוך גבוה יותר מועבר פחות כוח אך במהירות גבוהה יותר. כך ניתן לחסוך בעלויות הדלק ולנסוע בצורה שקטה, חלקה ובטוחה יותר. ישנה תיבת הילוכים ידנית שבה העברת ההילוכים נעשית באופן ידני ע"י נהג הרכב, בעוד שבגיר אוטומטי ההחלפה נעשית באופן עצמאי ע"י מחשב הגיר ומכאן גם שמו.

החלפת גיר אוטומטי לרכב

התקלות שיכולות שעלולות להיות גיר האוטומטי

בגיר האוטומטי ברכב עלולות להיות לא מעט תקלות חלקן תקלות מכאניות במכלולים הפנימיים בגיר, וחלקן תקלות חשמליות במערכות הפיקוד של הגיר האוטומטי. בעת תקלה בגיר האוטומטי ניתן להרגיש תופעות שונות בנסיעה כגון מכות או החלקות בעת העברת הילוכים, תיזמון החלפות הילוכים לא תקין, רעשים שונים שעולים מתיבת הילוכים, נורת אזהרה דולקת בלוח השעונים וכו'.

היכן ניתן לטפל בגיר וכיצד?

טיפול או תיקון של הגיר האוטומטי לרכב חייב להתבצע במקום מקצועי, אמין ומנוסה, וחשוב לדעת לבחור אותו נכון. ידע מקצועי של המוסך הוא עניין די ברור אך חשוב להבין שחוסר הידע של האדם הממוצע בתחום יכול להיות לרעתו ולכן חשוב לבחור מוסך שגם יהיה אמין ומנוסה בתחום של הגירים האוטומטיים. למשל, בתקלות רבות של הגיר האוטומטי לא דרוש טיפול, שיפוץ מלא או החלפה של הגיר אלא תיקון תקלה פשוט כגון מילוי שמן גיר שחסר, החלפת חיישן חשמלי כזה או אחר המפריע לתיפקודו התקין של הגיר האוטומטי, תכנות מחשב גיר בתוכנה חדשה וכו'. לכן, בעת גילוי תקלה בגיר האוטומטי כדאי לבחור לגשת למוסך המומחה בתחום זה, בעל ידע וניסיון רבים, מקצועי בתחום ומעל הכל, מוסך אמין אשר טובת הלקוח עומדת מול עיניו.

החלפת גיר אוטומטי לרכב: כל מה שצריך לדעת

החלפת גיר אוטומטי לרכב היא פעולה קיצונית הדרושה רק במצב של בלאי חמור או שבר בגיר שלא ניתן לתיקון. לא מדובר על תקלה פשוטה בגיר האוטומטי כגון חוסר בנוזל הילוכים בתיבת ההילוכים שצריך למלא או תקלה חשמלית או מכאנית פשוטה הניתנת לתיקון אלא גיר שחוק או שבור לחלוטין שלא ניתן לתקנו.

יש להבין כי גיר שאינו מתאים באופן מושלם לרכב עלול לייצר תקלות בהמשך מכיוון שלא בטוח שהעמידות שלו והשימוש בו מתאימות לרכב. לכל סוג רכב יש סוג של גיר אוטומטי המתאים לו ולכן חשוב לבחון היטב האם המוסך המטפל עובד עם דגם הרכב שלכם ויכול לספק חלק מקורי המתאים לרכב שלכם.

אנו בסופר גיר בע"מ תמיד כאן לשירותכם כדי להראות לכם איך המקצוענים עושים את זה. שירות אדיב ומקצועי עתיר בניסיון עם אחריות מלאה, זה מה שכל לקוח ולקוח מקבל. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!

לתיאום פגישת ייעוץ חייגו ל-072-3270469

ניווט מהיר

השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך

דילוג לתוכן