גיר אוטומטי מחליק

גיר אוטומטי עלול להינזק או להישחק עם הזמן, זאת עקב בלאי, שבר של אחד המרכיבים שבתוכו או לחילופין עקב תקלת פיקוד חשמלי לגיר האוטומטי. ישנן מגוון בעיות שיכולות לצוץ במהלך הנסיעה כתוצאה מתקלה בגיר האוטומטי. אחת מהבעיות הנפוצות ביותר היא גיר אוטומטי מחליק. במקרה כזה יש לפנות באופן מידי אל מכון גירים על מנת לאבחן את הבעיה ולטפל בה בהקדם.

מהו גיר מחליק וכיצד מתמודדים איתו בעת נסיעה?

גיר אוטומטי מחליק משמעותו אי הצמדה של הדיסקיות בגיר כתוצאה מאיבוד לחץ שמן פנימי ולכן ההילוך אינו משתלב. בזמן החלפת ההילוך מד הסל"ד יקפוץ, ורק אחרי שנוריד את הרגל מהגז נגלה שההילוך משתלב. במקרים חמורים יותר הגיר ייכנס למצב ניוטרל במקום להתחיל בנסיעה. אם אינכם מרגישים מספיק בטוחים לנסוע ברכב יש להגיע מיד למוסך לפני שתקלה כזו תחמיר ויגרם נזק נוסף לגיר האוטומטי.

גירים אוטומטיים

מדוע זה קורה?

גיר אוטומטי מחליק יכול להעיד על בלאי מכאני לתיבת ההילוכים. אחת התקלות שעלולות לגרום להחלקה בגיר האוטומטי הינה מפלס שמן גיר נמוך מידי. הגיר האוטומטי הינה מערכת "סגורה" אשר לא צורכת שמן לשם תפקוד שוטף ולכן ירידה במפלס שמן הגיר נגרמת ברוב המכריע של המקרים עקב נזילת שמן. במקרה של נזילת שמן גיר יש להגיע מיידית למוסך לצורך בדיקה ותיקון הנזילה. מלבד מחסור בשמן גיר יכולות להיות סיבות נוספות לגיר מחליק, כגון: משאבה שחוקה, צינור מסנן חסום המונע מהגיר לייצר את הלחץ הדרוש לפעילותו התקינה, תקלות הקשורות לפיקוד החשמלי של הגיר האוטומטי וכן בעיות נוספות הדורשות בדיקה מקיפה של הגיר והמערכת שלו.

אבחון התקלה וטיפולה במכון גירים

על מנת לאבחן את מקור התקלה בגיר האוטומטי יש לפנות למכון לגירים אוטומטיים אשר יבדוק את גיר הרכב באופן מקצועי. הבדיקה המקיפה תכלול בין היתר, אבחון מערכת הגיר באמצעות מערכת דיאגנוזה מתקדמת בדיקת שמן הגיר האוטומטי, ביצוע נסיעת מבחן לאיתור התקלה וכן בדיקות נוספות במידת הצורך. לאחר אבחון מקור התקלה יוחלט האם יש צורך בהוספת שמן או תיקון של נזילת שמן, תיקון חלקים מסוימים במערכת הגיר או שמא יש צורך בהחלפת הגיר או שיפוצו. אין כל בעיה בשיפוץ הגיר האוטומטי, כל עוד מדובר במכון גירים מוסמך ובעל ידע מקיף באבחון, תיקון ושיפוץ גירים אוטומטיים לסוג הרכב הרלוונטי, עם כל האישורים הנלווים ואחריות.

טיפול מהיר ומקצועי בגיר אוטומטי מחליק בסופר גיר

מוסך סופר גיר בע"מ מטפל במקצועיות ובאדיבות באלפי לקוחות כמוסך מורשה מטעם משרד התחבורה כבר יותר מחמישים שנה, והינו המוסך הראשון בארץ עם התמחות לתיקון ושיפוץ גירים אוטומטיים. במידה והנך מרגיש בתקלה כלשהיא בגיר האוטומטי ברכב שלך את/ה מוזמן לפנות אל מוסך סופר גיר בע"מ ואנו נדאג לאבחן את התקלה במהירות ולטפל בגיר בסטנדרטים הגבוהים ביותר של מקצועיות.

לתיאום פגישת ייעוץ חייגו ל-072-3270469

ניווט מהיר

השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך

דילוג לתוכן