סופר גיר בע"מ
 
 
 
 
לתיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו
 
072-3270469
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שיפוץ גיר אוטומטי

 
אחד הרכיבים המשמעותיים ביותר למכונית הוא הגיר שלה. הגיר אחראי על העברת הכוח ממנוע הרכב אל הגלגלים ביחסי העברה שונים לפי פרמטרים שונים כגון מהירות הרכב, עומס מנוע וכו'. כמו כל תת-מערכת אחרת ברכב, הגיר מתבלה בזמן פעולתו ובשלב מסויים בחייו יצטרך לעבור תיקון או שיפוץ גיר. עלות שיפוץ הגיר הינה משמעותית ותלויה בסוג הרכב, שנת הייצור שלו וכמובן, מהות התקלה.
 
 
שיפוץ תיבות הילוכים
 
 
 

שיפוץ ותיקון גירים אוטומטיים

 
אנו מתמחים בשיפוץ גירים אוטומטיים ובתיקונם. מכיוון שעלות החלפתם בחדשים הנה גבוהה, צוות המכון רואה עצמו מחויב לשפצם במקצועיות ובאמינות, ככל שהדבר ניתן, ולהימנע מהחלפת המערכת שלא לצורך. כמו כן, כל תיבת הילוכים משופצת מקבלת אחריות של 6 חודשים, או 25,000 ק"מ (הקודם מן השניים).
במקרים בהם לא ניתן או לא כדאי יותר לשפץ את תיבת ההילוכים, אנו גם משווקים תיבות הילוכים חדשות מבית יצרן הרכב המקורי, תוך שימוש בחלפים מקוריים, בלבד.
 
 
 
 

 
 
שימוש בחלפים מקוריים
 
 
 

איך יודעים שהגיר זקוק לתיקון?

 
כמו כל מערכת ברכב, גם גיר אוטומטי יכול להתקלקל. יכול להיות שמדובר בשחיקה, בבלאי או בשבר – ישנן סיבות רבות לתקלות בו. כיוון שגיר מסוג זה מנוהל על ידי מערכת ממוחשבת, תיתכנה גם בעיות חשמליות, כגון תקלה בחיישנים.
בראש ובראשונה, במצב של תקלה, יכול להיות שהרכב לא נוסע כלל. שנית, לעתים, ניתן לחוש שהוא "מחליק", לא מחליף הילוכים. ישנם מקרים בהם מרגישים שהרכב "לא סוחב".
קשה לכמת כל כמה זמן יש להחליף גיר – יש כאלה שמתקלקלים מוקדם יותר, ויש כאלה שמחזיקים מספר רב של שנים. יש קשר לסוג הרכב, לאופי הנהיגה ולמשתנים נוספים.
 
 
 
 

 
 
תיקון גיר אוטומטי
 
 
 

דיאגנוזה ומכשור ייחודי

 
אצלנו תוכלו ליהנות משירותי בדיקה ודיאגנוזה, באמצעות מכשור מתקדם וללא עלות. המכשירים מתאימים לכל סוגי הרכבים, ומטרתם לסייע בבדיקה ובכיול תיבת ההילוכים, מתחילת התיקון ועד סופו.
כמו כן, לרשותנו מכונה מיוחדת לבדיקת סולונואידים חשמליים, וכן מכונה לשטיפת חלקים.
אנו במכון סופר גיר מקפידים על שירות אדיב ומקיף לכל לקוח. אייל, בעל העסק, דואג שהשירות יהיה מקצועי ביותר, בפרק הזמן הקצר ביותר ובאיכות הטובה ביותר. לנוחותכם מצויד המכון ב בחדר המתנה ממוזג ומרווח.
 
 
 
 

מהן האפשרויות בתיקון גיר אוטומטי?

 
כאשר הגיר האוטומטי כשל, קיימות שלוש אפשרויות עיקריות לתיקונו.
הראשונה, החלפת גיר משומש מפירוק או ייבוא. הכוונה באפשרות זו היא פירוק הגיר מהרכב והרכבת גיר מרכב אחר שפורק לחלקים עקב השבתה או תאונה או לחילופין, הרכבת גיר אשר יובא לארץ מחו"ל, שם פורק מרכב אחר.
השניה, שיפוץ הגיר האוטומטי. הכוונה באפשרות זו היא פירוק הגיר מהרכב, פירוקו לחלקים והרכבתו חזרה עם חלקים חדשים ולהביאו למצב פעולה של גיר כמו חדש.
השלישית, החלפת גיר חדש לחלוטין.

 
גיר אוטומטי
 

מה היתרונות והחסרונות לתיקון גיר אוטומטי?

 
לכל אחת מהאפשרויות שהוזכרו קודם לכן יש יתרונות וחסרונות.

  • החלפת גיר משומש: היתרון באפשרות זו הוא שעלות התיקון בדרך כלל היא הנמוכה מכל האפשרויות האחרות. החסרונות שלה הם שהחלק המורכב ברכב אינו ניתן לבדיקה ולא ידוע מה טיבו, מעיין "חתול בשק". הדרך היחידה לבדוק אותו הוא להרכיבו ברכב ולבצע נסיעה. בנוסף האחריות הניתנת על תיקון מסוג זה נמוכה יחסית (עפ"י החוק, 3 חודשים או 6,000 ק"מ, הקודם מביניהם) והיא ניתנת על מרכיב החלק בלבד כך שאם נוצרת בעיה בתקופת האחריות, את מרכיב העבודה במחיר יש לשלם בשנית.

  • שיפוץ הגיר האוטומטי: היתרונות באפשרות זו הם חידוש הגיר באופן מלא ומוחלט כך שידוע בדיוק מה מורכב ברכב. כמו כן, האחריות על התיקון ארוכה יותר מאשר גיר משומש (אנו נותנים אחריות של 6 חודשים או 25,000 ק"מ, הקודם מביניהם) וכוללת את כל מרכיבי התיקון. החיסרון העיקרי באפשרות זו הוא שעלות שיפוץ הגיר יקרה יותר מאשר החלפת גיר משומש. ההבדל במחיר שיפוץ הגיר יכול להגיע עד לכמה עשרות אחוזים וברכבים מסויימים עד לכפול מהחלפת גיר משומש.

  • החלפת גיר חדש: אפשרות זו היא היקרה מכולן. עלות גיר חדש יכולה להגיע עד לעשרות אלפי שקלים, תלוי בסוג הרכב. היתרון של אפשרות זו היא הרכבת חלק חדש לחלוטין ברכב.

 

 

מה האפשרות העדיפה בתיקון הגיר האוטומטי?

 
לכל אחד קיימים שיקולים שונים בעת בחינתו האישית את האפשרות העדיפה עליו מבין אלו המוזכרות לעיל.
יש לזכור כי האפשרות של שיפוץ הגיר מהווה את הדרך הטובה ביותר לוודא כי החלק המורכב ברכב אינו "חתול בשק" והוא מתאים ומחודש כך שיספק מענה טוב והולם לפעולת הרכב כראוי.

בכל בחירה שתעשו אם זה להחליף גיר משומש, לשפץ את הגיר האוטומטי או להחליפו בחדש, מומלץ ליצור קשר איתנו על מנת שנוכל לייעץ לכם ולהציע לכם את האפשרות המתאימה לכם בהתאם לסוג הרכב ולצרכיכם האישיים.

 
 
 
גיר אוטומטי